İnternet dünyasındaki kişisel blog ve e-ticaret firmalarının sayısındaki artış ile birlikte doğal olarak kurulan site sayısı da artış gösterdi. Bu yüzden kurulum açısından kolay, yazılım bilgisi gerektirmeyen WordPress’e ve WordPress temalarına talep her geçen gün daha da fazla artıyor. Tema arama işi gerçekten zor bir iş. Tema piyasasında genelde dolar üzerinden satış yapıldığı için fiyatlar da bir hayli çok. Bu yüzden güvenilir bir satıcıdan almak, hem temanın lisansı için hemde sizin paranızın yanmaması için çok önemli. WordPress teması için birçok alternatif bulunsa da, Envato Elements tümüyle ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Envato Elements, kullanıcılarına 1000’den fazla WordPress teması sunuyor. Elements içerisinde temalara ulaşmak için Elements üyeliğine sahip olmanız gerekiyor. Aynı Netflix gibi aylık veya yıllık abonelik sistemleri var. Bahsettiğim Envato Elements’te sadece Wp teması değil, adeta bir ajansın ihtiyacını karşılayabilecek çoklukta stok video, fotoğraf, mock-up, eklentiler vs. bulabilirsiniz. Envato Elements ile alakalı yazacağım başka bir yazı da onlardan da bahsedeceğim. Bu yazımda size Envato Elements’te bulabileceğiniz en iyi WordPress temalarından bahsettim. E-ticaret, kişisel blog, haber ve içerik tarzında birçok site teması önerisi yapacağım. İçeriğin sonlarına doğru belki bir sürpriz vardır, kim bilir ??

En İyi Kişisel Blog Temaları

Ailsa – Kişisel Blog WordPress Teması

Ailsa teması, kullanılabilirlik açısından ve tasarım açısından sadeliği sevenlerin ilk tercihlerinden birisi. Ailsa, minimal tasarımıyla birlikte kişisel bloğunu açmak isteyenlere, özelleştirme açısından maksimum destek sunuyor. Anasayfa, slider, post görünümü gibi birçok görünümü isteğinize göre değiştirip, şekillendirebiliyorsunuz. Hız alanında ise iddialı sitelerden. Seo çalışmaları için kullandığınız WordPress temasının hızlı olması çok önemlidir. Ailsa size bu hızı vadediyor. Aynı zamanda Ailsa, mobil, tablet ve bilgisayar gibi cihazlara uyumlu. Kullanıcı deneyimi benim için önemli diyorsanız (UX), Ailsa’nın Google Insight skoru 100 üzerinden 100. Son bir ayrıntı olarak, bazı wordpress temalarına güncellemeler yapılmayabiliyor ama Ailsa’nın tüm yeni güncellemelerine sahip olabileceksiniz.

Wordpress Ailsa Theme
WordPress Ailsa Theme

Brookside – Kişisel Blog Teması

Brookside teması, kullanıcılarına iyi, kaliteli ve özelleştirilebilir tasarım sunuyor. Tüm blog kategorileri için yeterli yerleşim ve içerik bloğu vadediyor. Brookside’ta diğer temalara nazaran, yerleşim yerleri ile birlikte içeriklerinde yüksek kaliteli fotoğraflar kullanan bloggerların işine yarayacak şekilde gerçekten cool tasarımı var. Bu temayı tek tık ile bu bağlantıda gördüğünüz şekli ile yükleyebiliyorsunuz. Yani demo importlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda tema dosyaları içerisinde Revolution Slider eklentisi de geliyor. Yani ekstra 29 dolar harcamamış oluyorsunuz, paranız cebinizde kalıyor.

Wordpress Brookside Theme
WordPress Brookside Theme

Exopress – Kişisel Blog Teması

Exopress teması, tüm kategorilerden içerik üreticilerine yenilikçi tasarımıyla ve özelleştirilebilen bölgeleriyle başarılı bir deneyim sunuyor. Bu temayı ister adınıza özel olarak kullanın, ister yetkinliğiniz olan alanla alakalı niş içerikler oluşturmak için kullanın. Her ikisi içinde uygun tasarıma sahip olduğunu düşünüyorum. Hatta niş içerikler sunmak isteyenlerin daha da hoşuna bile gidebilir. Bu WordPress teması ile birlikte Elementor Page Builder, Gutenberg, MailChimp gibi eklentilerine de sahip olmuş oluyorsunuz. Eklentilerin Pro veya Free olduğuyla alakalı bir bilgi verilmese de, free olsa dahi sitenizi tamamlamanız için yeterli olacağını düşünüyorum.

Wordpress Exopress Theme
WordPress Exopress Theme

En İyi WordPress E-ticaret Temaları

Besa – E-Ticaret Teması

Besa teması, kapsamlı olarak e-ticaret yapmak isteyenlere en uygun temalardan birisi. Eğer elinizden birden fazla kategoride, birçok ürün var ise Besa sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Temiz ve modern tarzıyla çevrimiçi mağazacılığa uygundur. Bu WordPress temasının artılarından biri ise WordPress dünyasının en yararlı eklentilerinden birisi olan Elementor için optimize edilmiş olmasıdır. Elementor eklentisinin yanında Besa temasıyla birlikte Slider Revolution, çoklu pazar yeri eklenti desteği, para birimi ve dil seçenekleri desteğini de alıyorsunuz. Uzun lafın kısası, bu tema sizin ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacak nitelikte !

Wordpress Besa Theme
WordPress Besa Theme

Cena Store – E-Ticaret Teması

Cena Store teması, çok amaçlı ve ihtiyacınıza her türlü cevap verebilen güçlü bir temadır. Bu tema Google SEO çalışmalarınıza uygun bir tema olup, kod bilgisi gerekmeden birçok alanı istediğiniz gibi ayarlabilirsiniz ve kullanıcılarına 10’dan fazla ana sayfa seçeneği sunar. Cena store teması aynı zamanda mobil uyumluluğa da sahiptir. Özellikle SEO ve mobil uyumluluğu sayesinde Google aramalarında öne çıkmanıza yardımcı olabilir.

Wordpress Cena Theme
WordPress Cena Theme

En İyi WordPress Haber ve İçerik Temaları

Multicote – Haber ve İçerik Teması

Multicote teması, hızlı bir haber ve içerik temasıdır. Bu wordpress teması kurulum ve özelleştirme açısından basit, bir o kadar da özelleştirme seçeneğine sahip bir temadır. 4 farklı anasayfa seçeneğine sahip olan Multicote, en popüler temalardan biridir. Farklı konseptlerde bu temayı kullanabilirsiniz. İçeriklerinizle birlikte e-ticaret yapmak istiyorsanız, bu temada WooCommerce entegresi bulunuyor.

Magazilla – Haber ve İçerik Teması

Magazilla teması, haber, gazete, dergi, yayın veya içerik siteleri için mükemmel tercih olabilir. Temiz, modern ve kullanıcı dostu yapısıyla kullanımı keyifli olacaktır. Özelleştirme konusunda rahat bir temadır. Tek bir tıklamayla demo kurulumunu yapıp, kullanmaya başlayabilirsiniz. Sürükle ve bırak sistemiyle kod bilgisi gerekmeden istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz. Aynı zamanda birçok dili destekleyen bu tema, güncel güncellemeleri de içeriyor.

Wordpress Magazilla Theme
WordPress Magazilla Theme

Envato Elements’te bulunan farklı amaçlar için hizmet eden WordPress temalarını sizler için sıraladım. Karantina günlerinde daha fazla artan boş zamanlarımızdan dolayı çoğu kişinin blog yazmayı düşündüğünü biliyorum(En azından benim konuştuğum çoğu kişi diyim). Günümüzde yüz binlerce web sitesinin var olması, okuyucuların içeriklere ulaşmasını kolaylaştırsa da, kaliteli içeriğe ulaşmak ne yazık ki halen zor. Bu yüzden kaliteli içerikler üretmek istiyorsanız, kod bilmemeyi bahane etmeyin. Çok kısa süre içerisinde kendinize çok uygun fiyatlara bir blog sitesi kurabilirsiniz.

Eğer ben blog ile uğraşmak istemiyorum e-ticaret işleriyle uğraşmak istiyorum diyorsanız, orada gerçekten iyi bir şeyler üretmek istiyorsanız zamanınızın çoğunu site kurulumunu öğrenmek için harcayabilirsiniz. Bunun için online satış sektörüne girerken profesyonel destek almanız sizler için iyi olabilir. Bu desteği alırken iyi araştırmanız ve aklınızdaki tüm soruları karşı tarafa sormanız, sonradan pişman olmamanız için çok önemlidir.