Ufkunuzu Genişletecek 2 Youtube Röportajı

Yaşadığımız çağda teknoloji istediğimiz her yönde kullanabiliriz. Her kullanıcı kendisini geliştirecek, ufkunu açacak içerikleri bulabilir. Her ne kadar saçma ve kalitesiz içerikler daha çok rağbet görse de ufkunuzu genişletecek içeriklerin var olması beni mutlu ediyor.

Youtube, Google’dan sonra en çok giriş yapılan websitesi ve Facebook’tan sonra en çok kullanılan sosyal medya platformu. Ülkemizde ise en çok kullanılan sosyal medya platformu. Sadece Youtube Türkiye’de yüzlerce farklı içerik bulabiliriz. İşin içine tüm Youtube’u kattığımızda ise sonsuz bir içerik diyarında buluyoruz kendimizi. Bu kadar içerik içerisinde hem iyi içerikler hem kötü içerikler var. Hatta bazı içeriklere kötü demek bile, kötü içeriklere hakaret sayılabilir. O yüzden bomboş videolar izlemek yerine, izlerken/dinlerken keyif alabileceğiniz ve ufkunuzu genişletecek Youtube’da bulunan 2 röportajı sizlerle paylaşıcam.

Arka Plan – Nevzat Aydın (İstanbul Film Akademi)

Arka Plan röportaj serisi, Amerika’da 56 sanat okulu bulunan The Art Institutes tarafından Türkiye’nin en iyi sinema okulu seçilen İstanbul Film Akademi‘nin Youtube kanalında yayınlanıyor. Programın sunuculuğunda bulunan İlker Canikligil‘in konuğu Yemek Sepeti Kurucusu ve Ceo’su Nevzat Aydın. Nevzat Aydın, ufkunuzu genişletecek olan bu röportajda Yemek Sepeti’nin kuruluş ve yükseliş hikayesinden, kişisel zevklerine, iş hayatından, girişimcilik ekosistemine kadar birçok konu hakkında bilgi veriyor. Eğlenceli ve bir o kadarda bilgilendirici bir röportaj olmuş. Arka Plan röportaj serisinin diğer bölümlerinde ise sinemaya dair birçok bilgi edinebilirsiniz

Nevzat Aydın Röportajı

M. Serdar Kuzuloğlu – Yuval Noah Harari (National Geographic Türkiye)

Serdar Kuzuloğlu tek başına ufkunuzu genişletecek, vizyonunuza katkı sağlayabilecek bir insanken, gazeteci kimliğiyle Yuval Noah Harari ile birlikte 21 dk’lık güzel bir içerik sunuyor.

Yuval Noah Harari‘yi yazmış olduğu Sapiens, Homo Deus ve 21. Yüzyıl için 21 Ders adlı kitaplarından ve söyleşilerinden tanıyoruz. Yazılarını, kitapları okumaktan keyif aldığım Yuval Noah Harari, gelecek ile alakalı çarpıcı ve futuristik açıklamaları/öngörüleriyle sosyal medyada çok konuşulan ve dünya çapında tanınan ünlü tarih profesörüdür. Bu röportajda genel olarak Yuval Noah Harari’nin 2018 yılında yayınlamış olduğu “21. Yüzyıl için 21 Ders” alakalı bir ropörtaj olsa bile 21 dk boyunca farklı farklı birçok konu hakkında Harari’nin görüşlerini öğrenebilir ve kişisel gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca Serdar Kuzuloğlu‘nun blog sayfasını da ziyaret edip birbirinden güzel yazılarını okuyabilirsiniz.

Yuval Noah Harari Röportajı

Röportajları veya bu şekilde konuk alınan konseptleri genelde podcastler aracılığı ile dinlemeyi tercih ediyorum ama bu röportajları Youtube’dan açtıktan sonra alt sekmeye alıp, sanki podcast dinler gibi işinize devam edebilirsiniz.

Ufkunuzu genişletecek ve kişisel gelişiminize katkı sağlayacak, izlerken bir şeyler öğrenebileceğiniz belgeselleri sizler için sıralamıştım. Okumak için: belgesel önerileri

Bu 2 röportaj dışında önerileriniz varsa lütfen yorumlara yazın, birlikte yararlanalım. Diğer yazıda görüşmek üzere…